Мій кошик

10 завдань весняного садівництва

Весна - найактивніша пора для перебування в саду. Використовуючи всю енергію, яку ми накопичили за зиму, давайте вирушимо на вулицю, щоб прибрати й підготувати грядки, відремонтувати елементи озеленення, провести невелику обрізку та пересадку, щоб правильно розпочати вегетаційний період.

Ми визначили десять речей, які ви можете зробити, щоб успішно розпочати весняний сезон.

1. Час весняного огляду.

Із настанням перших, по-справжньому теплих, весняних днів, потрібно вирушити в сад, подивитися, що відбулось у ньому за зиму. Візьміть до уваги:

  • Пошкодження рослин морозом, льодом або снігом
  • Стан елементів благоустрою — стін, парканів, лав, навісів, решіток - які зрушилися, викривилися або потребують заміни
  • Появу нових нір тварин, пошкодження ними деревних рослин.

 

2. Питання оформлення.

Ранньою весною до того, як земля буде готова до роботи, сконцентруйте свою енергію на благоучстрої ділянки. Настав час відремонтувати пошкоджені підпірні стінки, вирівняти сходи, очистити водостоки та полагодити паркани, лавки, настили, навіси, решітки, віконні ящики. Ці завдання легше виконати, поки ваші рослини все ще відпочивають.

Рання весна також є сприятливим часом для планування та будівництва нових підвищених садів, розширення існуючих та впорядкування окантовок грядок. Коли дозволить температура, нанесіть свіжий шар фарби, морилку або герметик на будь-які дерев’яні елементи декорування.

 

3. Проведення ретельного весняного прибирання.

В ідеалі перед тим, як весняні цибулинні почнуть з’являтися, приберіть рослинні залишки з грядок. Сюди входять опалі гілки, сплутане листя, торішнє листя багаторічників, декоративні трави та багаторічний гібіскус, а також усі однорічні рослини, які не були видалені минулої осені. Дотримання гігієни на грядках допоможе уникнути появи шкідників і хвороб.

Зараз також сприятливий час, щоб очистити від сміття ставок або інший водний об’єкт. Поки ви це робите, також витріть і стерилізуйте контейнери, перш ніж поставити їх назад у сад. Розчин 1 частини відбілювача до 5 частин води повинен усунути будь-які натяки на хвороби або яйця комах у контейнерах.

 

 

4. Перевірка садового ґрунту.

Експерти рекомендують перевіряти садовий ґрунт кожні 3-5 років, щоб побачити, які поживні речовини чи органічні матеріали йому потрібні, а яких у ньому занадто багато.

 

5. Підживлення рослин у ґрунті.

Хорошою загальною практикою є підгодівля ґрунту компостом, перегноєм та/або гноєм ранньою весною перед появою цибулинних. Це також гарний час, щоб розсипати навколо багаторічників і кущів органічні добрива з повільним вивільненням.

 

6. Весняна обрізка дерев.

Весна — сприятливий час для обрізки багатьох видів кущів і дерев. Почніть з обрізання всього, що було зламано або пошкоджено льодом, снігом і морозами. Видаліть також усю мертву деревину.

Дотримуйтесь загального правила, що квітучі кущі, які зацвітають на новій деревині (цього року), можна обрізати навесні. Сюди входять літні квітучі чагарники, такі як гортензія гладка (H. arborescens), гортензія волотиста (H. paniculata), черешня та троянди. Їхні квіткові бруньки закріпляться на новому пагоні, який з’являється після його обрізки. Весна також є сприятливим часом для стрижки вічнозелених рослин, таких як самшит і туя.

Не потрібно обрізати навесні ранньоквітучі кущі та ті рослини, що цвітуть на торішніх пагонах, як от азалія, форзиція, бузок, айва, дейція та вейгела. Якщо ви це зробите, ви ризикуєте зрізати цьогорічні квіткові бруньки.

 

7. Розділення багаторічних рослин і пересадка кущів.

Ранньою весною, коли вони тільки починають з’являтися, поділіть і пересадіть будь-які багаторічні рослини, які виросли достатньо великими, щоб їх можна було розділити, якщо потрібно. У більшості випадків краще ділити і пересаджувати багаторічні рослини в сезон, протилежний тому, коли вони цвітуть. Це означає пересадку літніх і осінніх багаторічників навесні, а весняних квітучих багаторічників - восени. Це дозволить уникнути порушення їх циклу цвітіння.

Вічнозелені кущі можна пересаджувати ранньою весною, до появи нової порослі або на початку осені, щоб дати їм достатньо часу, щоб відновити своє коріння до зими. Листяні кущі можна пересаджувати майже в будь-який час, коли вони не цвітуть і погода м’яка, але зазвичай весна та осінь є кращими сезонами для пересадки. Якщо пересадити їх, поки вони знаходяться в сплячому стані, для рослин буде менше стресу, і вони, швидше за все, швидше приживуться.

 

8. Встановлення опор для рослин.

Ремонт і встановлення шпалер для витких рослин, а також організація опори для кущів півонії та дельфініумів - саме на часі до появи самих рослин.

 

9. Посадки контейнерних рослин та планування бордюрів.

Хоча більшості однорічних квітів потрібно трохи прогріти ґрунт перед посадкою, деякі рослини, які люблять прохолодну погоду, такі як братки, немезія та ромашки остеоспермуму, добре реагують на раннє висаджування в грунт. У весняні контейнери можна висадити солодкий алісум, лобелію та петунію.

Для більшості інших однорічних рослин бажано дочекатися встановлення постійної теплої погоди.

 

10. Підготовка укриття на випадок ранньовесняних заморозків.

В районі, де можливі пізні весняні заморозки, варто бути готовими прикрити рослини з ніжними бруньками або листям, якщо прогнозуються морози. Якщо бруньки ще не почали розкриватися, прикривати їх не потрібно.

Хорошим варіантом є старі простирадла та рушники, також можна придбати професійний чохол. На можна накривати ніжні рослини пластиковою плівкою або брезентом. Ефект торкання пластику до нових бутонів і листя лише посилить ефект холоду, а не пом’якшить його.

 

Нехай весна у вашому саду буде прекрасною!

 

.